مکمل های اسیدآمینه ویژه زنان

مکمل های اسیدآمینه ویژه زنان

مکمل های اسیدآمینه ویژه زنان، واحد های ساختمانی پروتئین اند که  برای بدن زن ضروری هستند. در حالی که اکثر 21 اسید آمینه ها توسط بدن تولید می شوند. به جز آمینو اسیدهای ضروری که از طریق رژیم غذایی می توان آنها را به دست اورد. همه ما برای زنده ماندن نیاز به اسیدهای آمینه داریم، اما نیازهای خاص تغذیه ای زنان باعث  مکمل سازی اسید آمینه  قوت می بخشد . اسیدهای آمینه باعث می شوند که شما برای عملکرد ورزشی بالا و همچنین عملکرد روزمره را به خوبی حفظ کنید – به این معنی که نباید آنها را در تلاش برای سلامت مطلوب نادیده گرفت.

BCAAs

آمینو اسید زنجیره ای – که معمولا به عنوان BCAA شناخته می شود – باعث رشد عضلات و جلوگیری از تحلیل عضلات می شود. تمام پروتئین ها حاوی BCAAs هستند، اما ممکن است یک مکمل BCAA خاصی را برای افزایش مصرف رژیم غذایی خود ترجیح دهید. دکتر کارولین Cederquist، متخصص تغذیه و کاهش وزن، هشدار می دهد که زنان به ندرت پروتئین کافی برای حمایت از متابولیسم سالم و حفظ عضلات مصرف می کنند. زنانی که در رژیم غذایی دائما می توانند با کسری حتی بیشتر زندگی کنند. بدون پروتئین و سایر منابع مصرف کافی BCAA، شما ممکن است با کاهش چربی – به ویژه در اطراف ناحیه شکم، که در آن بیشتر با بیماری مزمن ارتباط دارد، مبارزه کنید.

مکمل های اسیدآمینه ویژه زنان

کارنیتین

کارنیتین از متابولیسم انرژی حمایت می کند و خستگی عضلانی و آسیب را کاهش می دهد، گرچه بیشتر به خواص چربی سوز شناخته شده است. مؤسسات ملی سلامت معتقدند که کارنیتین اسیدهای چرب را به میتوکندری سلول منتقل می کند تا برای تولید انرژی بسوزد – و چربی بیشتری که برای انرژی بسوزد کاهش وزن بیشتری دارید. مرکز سلامت والر توصیه می کند که کارنیتین برای زنان بعد از یائسگی مخصوصا برای مقابله با افزایش وزن طبیعی توصیه می شود در سطح هورمونی، کارنیتین نیز می تواند سطح تستوسترون را در زنان افزایش دهد. از آنجا که تستوسترون باعث کاهش خستگی عضلانی و آسیب می شود، ترشح بالاتر باعث می شود که شما سخت تر و طولانی تر کار کنید. نقش کارنیتین در تولید تستوسترون نیز ممکن است به توانایی های چربی سوزی کمک کند.

آرژینین

آرژینین سطح نیتریک اکساید را در بدن تنظیم می کند. نیتریک اکساید با اتساع رگ های خونی  به افزایش جریان در عضلات کمک می کند . با توجه به مرکز سلامت والر، ارتباط آرژنین با نیتریک اکساید و اتساع پذیری ، آن را به مکمل مهمی برای زنان مبتلا به علائم یائسگی تبدیل کرده است. آرژنین می تواند شدت و فرکانس گرگرفتگی را با بهبود گردش خون کاهش دهد. ورزشکاران زن همچنین ممکن است مکمل های قبل از تمرین که حاوی آرژنین اند را ترجیح دهند. زیرا به طور موثر قدرت عضلانی را در طول تمرینات مقاومتی افزایش می دهند. همچنین از “پمپ” معروف ارائه شده توسط آرژینین لذت خواهید برد.

مطالب مرتبط: رژیم غذایی و تمرینات کاهش وزن برای زنان

لیزین

لیزین به عنوان واحد ساختمانی برای بافت های مختلف در بدن عمل می کند. یافته های علمی در شماره 1992 تغذیه، ارتباط قوی بین لیزین و کلسیم را پشتیبانی می کند. لیزین جذب کلسیم را در دندان ها و استخوان ها افزایش می دهد که یک عامل مهم برای زنان است که در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند. لیزین همچنین می تواند از بروز تبخال تناسلی و زخم های سرد برای زنان مبتلا به ویروس هرپس سیمپلکس جلوگیری کند. اگر شما یک ورزشکار هستید، فشار زیادی را روی تاندون ها و مفاصل شما هست – و لیزین ممکن است کلید موفقیت حرفه ای باشد. اسید آمینه ضروری، لیزین در ایجاد فیبرهای عضلانی و کلاژن کمک می کند و می تواند به حفظ زانو و سایر بافت های همبند شما کمک کند.

امیدوارم این مقاله به شما جهت را نشان داده باشد و بتوانید ببینید کجا اشتباه کرده اید. اگر نه، می توانید به خدمات یک فیزیولوژیست مراجعه کنید و برنامه تمرینی یا رژیم غذایی مناسب تان را دریافت نمایید.

ترجمه توسط یک فیزیولوژیست ورزشی

منبع: livestrong

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

رژیم غذایی و تمرینات کاهش وزن برای زنان
مکمل های آنتی اکسیدان